Ocena Burmistrza Brzozowa za 2019 r.

Published by on

Przykre jest to, że Burmistrz chwali się inwestycjami za 4,5 mln zł, a przemilcza wielkie problemy z salami gimnastycznymi w Turzym Polu i Zmiennicy. Brak pieniędzy na zakończenie chodnika w Grabownicy Starzeńskiej.

Na portalu brzozow24.pl Burmistrz Brzozowa chwali się osiągnięciami, jakich dokonał przy zainwestowaniu 4,5 mln zł. Zapomniał dodać tego, co nie zrobił, gdyż zdecydował „inaczej”.

 • Niezakończone budowy sal gimnastycznych w Turzym Polu i Zmiennicy.
 • Brak scaleń gruntów w Turzym Polu oraz Zmiennicy, tak szumnie zapowiadanych.
 • Nie rozwiązał problemu „niby” osuwiska, na co nie uzyskał pieniędzy od Wojewody.
 • Nie podjął żadnych działań w kierunku budowy oczyszczalni ścieków Brzozów – Jakla Wielka, mając na uwadze kanalizację Przysietnicy.
 • Nie informował społeczeństwa odnośnie problemów w oczyszczalni ścieków Brzozów – Borkówka. Jest to zmowa milczenia.
 • Swoim działaniem zablokował wykonanie w całości chodnika w Grabownicy Starzeńskiej przez prośbę skierowaną do Marszałka o braku pieniędzy.
 • Przepadło 35 tyś. zł – zmniejszone dofinansowanie z Urzędu Marszałka, które skierowano do innych gmin. O 35 tyś. zł korzystniejszy przetarg na wykonanie tego odcinka chodnika. Ponadto ceny wykonania były aktualne w 2019 r. Zamiast zabezpieczyć odpowiednie środki finansowe na budowę chodnika, to Burmistrz je przeznaczył bezzasadnie na:
  1). Scalanie gruntów 55.000 zł + 50.000 zł koszty pracowników – do scaleń nie doszło.
  2). 100.000 zł – zabezpieczono na dokumentację osuwiska 3 Maja, której nie ma.
  3). 1.200.000 zł – niezapłacone Marszałkowi Województwa za obwodnicę Brzozowa.

Przy odpowiednich rozmowach część pieniędzy mogła być wykorzystana na chodnik. Obecna cena jego wykonania to około 250.000 zł. Finalizacja wszystkich chodników, które posiadają dokumentację (w Turzym Polu, Humniskach, Grabownicy, Starej Wsi /2km/) przy obecnych założeniach będzie możliwa w ciągu 10 lat . Niewłaściwie przeznaczone pieniądze będą skutkować tym, że wykonanie bardzo potrzebnych chodników oddala się.

Burmistrzowi nie przeszkadza wizja problemów finansowych, które mogą wynikać przez niezapłacone faktury za budowę sal gimnastycznych w Turzym Polu i Zmiennicy, brak kanalizacji w Przysietnicy, jak i widmo kar za nieprawidłowo działającą oczyszczalnię ścieków Brzozów – Borkówka. Jest to wartość do 500 % kwoty podstawowej.
Na dzień dzisiejszy już jest pewne, że stan technologiczny procesu oczyszczania ścieków nie poprawił się. Czy mieszkańcy Gminy Brzozów za to zapłacą?

Categories: Bez kategorii

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.