Budowa instalacji do przetwarzania odpadów

Published by on

Już 28 lutego 2020 wysłałem interpelację do Burmistrza Brzozowa w sprawie budowy instalacji do przetwarzania odpadów w Brzozowie. Spotkało się to z brakiem zainteresowania przez Burmistrza oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej. Znalazłem wykonawcę oraz chętnego pokrycia w 100% kosztów, za co Burmistrz Brzozowa oskarża mnie o lobbing (każde działanie prowadzone metodami prawnie dozwolonymi, zmierzające do wywarcia wpływu na organy władzy publicznej [art. 2 ust. 1 ustawy lobbingowej]). Są to starania, aby wywrzeć wpływ na decyzje Burmistrza w celu rozwiązania problemu z rosnącymi cenami odpadów.
Amerykańska firma – po uzyskaniu niezbędnej dokumentacji – montuje w 6 – 8 tygodni zakład, który w ciągu roku przerobiłby odpady na METAN w ilości około 4 mln litrów lub GAZ ok. 8,5 mln litrów. Powstałyby nowe miejsca pracy, do budżetu Gminy wypływałyby podatki.
Mieszkańcy Powiatu Brzozów płaciliby za odpady około 300 zł/tona, a pozostali 400 zł/tona.
Niestety Burmistrz woli uprawianą kukurydzę na 13,5 ha gruntów na Mieleckiej Podstrefie Ekonomicznej, niż rozwiązania problemów ciągle drożejących odpadów.

Program EUCF – granty na sfinansowanie STUDIUM Wykonalności – prezentacja:

 

Pismo i interpelacja – odpady Brzozów:

 

Instalacja z technologią RET – ulotka poglądowa:

 

Wyliczenia, czas realizacji, harmonogram rzeczowo – finansowy:

 

Pobierz plik kalkulacyjny do obliczenia kosztów według aktualnych cen (kurs dolara; koszt pieniądza – oprocentowanie pożyczki; cena sprzedaży energii i ciepła; koszt utylizacji 1 tony; cena węgla jako węgla aktywowanego) – sprawdzenie wysokości zwrotu z inwestycji IRR:

01.10.2020 Wstępny Model Finansowy POJEDYNCZEJ Instalacji WTG-E z Technologią RET-D5

Categories: Bez kategorii

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.