Innowacyjne rozwiązanie. Czy to pomysł Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Brzozowie – jednocześnie pracownika PGK Brzozów – Pana Krzysztofa Bednarczyk?

Published by on

Nowoczesne rozwiązania na skalę światową polegające na tym, że aby zaoszczędzić 50 mln zł na budowie oczyszczalni ścieków w Brzozowie Jakla Wielka można przywożone beczkowozem ścieki rozładować bezpośrednio do rzeki Stobnica w Brzozowie. Wykorzystując nieobecność właściciela nieruchomości, z której dokonywano rozładunku. Podobne rozwiązania zostały wykonane w przypadku składowania brudnego i bardzo zanieczyszczonego śniegu z ulic Brzozowa. Składowano go wzdłuż koryta rzeki Stobnica w Brzozowie obok PGK Brzozów. W dniu 10-03-2021 postanowiono złożony śnieg utylizować poprzez zepchnięcie go do rzeki Stobnica. Pomysł zasługuje na nagrodę Nobla.

– Nagranie z kamery 1
– Nagranie z kamery 1 (przybliżone)
– Nagranie z kamery 2

Poniżej zamieszczamy stopklatki z zapisu z kamer, gdzie widać, jak PGK składuje brudny śnieg przywieziony z terenów całej gminy nad samą rzeką i na terenie gminnego placu targowego. Śnieg ten jest zanieczyszczony metalami ciężkimi, unosem wtórnym, olejami itp., co widać po jego barwie i tym, co z niego zostało po roztopieniu się. Składowanie takiego śniegu zagraża zdrowiu ludzi przebywającym na terenie gminnego placu targowego oraz grozi skażeniem jego terenu, terenów sąsiadujących i wód rzeki.

Categories: Bez kategorii

2 komentarze

Darek · 12 grudnia 2021 at 17:19

Witam, a skąd ten śnieg pochodził bo z tego co pamiętam pgk wywoziło go z terenu dróg i miasta po nocach.. Mógł jednak tam zostać u utrudniać ruch puszy i kołowy!!! Proszę o informację co należy zrobić z takim śniegiem tej zimy bo może być różnie jeszcze, wywieść na jakiś teren gdzie nikomu nie zagraża czy, pozostawić go na terenie miasta i niech się dzieje co chce PS wg mnie czy, stopnieje na placu koło pgk czy, na mieście Kanalizacja i tak trafi do rzeki czyż nie??? Proszę o odpowiedź administrator jak, to powinno być zrobione w tym roku: zostawić niech stopnieje na, ulicach czy np na placu, przy pgk czy, może oddać do utylizacji… I jakie koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.