Będzie nam zazdrościć całe województwo

Published by on

Będzie nam zazdrościć całe województwo, gdyż w Brzozowie, jak nie otrzymamy pieniędzy z różnych możliwości dofinansowania, to nie musimy nic robić, a także zaciągać uciążliwych kredytów. Natomiast w Dynowie nie oczekują na zazdrość, tylko chętnie rozwijają swój region i dołączają do gmin, które produkują czystą energię. Ponadto budowa instalacji sanitarnej jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania miasta. Projekt ten wpłynie na poprawę jakości powietrza, ale także na zmniejszenie opłat za energię.

Wartość projektu ogółem wynosi 15 019 564.21 zł.
Dofinansowanie z UE wyniesie 9 112 605.44 zł.

W Brzozowie realizacja budowy nowej oczyszczalni ścieków, jak zakłada Burmistrz wynosiłaby 30 mln zł, to dofinansowanie z UE, czy Funduszy Norweskich wynosiłoby 85% (25500 tyś. zł). W/g tego z własnych środków musielibyśmy przeznaczyć 4.5 mln zł. To prawie tyle, co chce się przeznaczyć na rozbudowę starej oczyszczalni Brzozów – Borkówka w centrum Brzozowa, która i tak nie byłaby w stanie przyjąć ścieków z Przysietnicy.
Przykładem tego, że władze Brzozowa nie angażują się w rozwój Miasta jest poniższy wykaz, gdzie trafią pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Lokalnych:

WYKAZ – odnośnik na stronę www.podkarpackie.pl

 

Categories: Bez kategorii

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.