Fundusz Sołecki 2022 Zebranie wiejskie 23 września 2021

Published by on

Fundusz Sołecki z ustawy powinien  być przeznaczony  na poprawę życia mieszkańców tkj. budowę dróg dojazdowych, chodników oświetlenia  dróg i innych.

Powinno eliminować się  działanie  na , które można pozyskać finansowanie z innych  możliwości jakie  umożliwia rząd. Proponowane jest przez Radę Sołecką dofinansowanie  OSP Grabownica , Klub Sportowy Górnik Grabownica oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Grabownicy oraz inni . Wszyscy wymienieni mogli składać poprzez Burmistrza wnioski o dofinansowanie.
1/.  Straż Pożarna Grabownica mogła składać  wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie  z Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych oraz dofinansowania zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na rok 2021 . Program realizowany jest od 2020-2024 r.
2. Klub Sportowy Górnik Grabownica mógł  skorzystać z dofinansowania  programu „Sportowa Polska” na, który przeznaczono w 2021 r. ponad 250 mln. zł.
3. Koło Gospodyń  może wykorzystać różne programy między innymi z ARIMR.
>>> Ogłoszenie o naborze – Program Priorytetowy NFOŚiGW pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych”
>>> Ponad 250 mln zł na program „Sportowa Polska” w 2021 roku (dokument)

 

Categories: Bez kategorii

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.