Do Wojewodów i Prezydentów Miast w Polsce – Zagrożenie Zdrowia Publicznego

Published by on

Poniższa treść pochodzi z newsletter’a Fundacji Tesli (Mariusz Najda):

Do Wojewodów i Prezydentów Miast w Polsce.

Fundacja im. Nikoli Tesli z siedzibą w Białymstoku wystosowała do Rządu PiS (M. Morawiecki; J. Kaczyński + Ministerstwo Zdrowia, Sprawiedliwości, Pracy, Edukacji i Nauki, MSWiA, MON i inne + Sejm i Senat  RP + Prezydent RP ) w dniu 13.07.21r  Żądanie  dotyczące wydania zakazu stosowania w Polsce maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej ze względu na to, że wykazują zerową skuteczność przy wyłapywaniu jakichkolwiek wirusów a ich noszenie powoduje u ludzi Ciężką Niewydolność Oddechową (ang. SARS) co stanowi poważne zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Pełna treść maila poniżej.

Wg NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) Przez stan nagłego zagrożenia zdrowotnego należy rozumieć: stan polegający na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogorszenia zdrowia, których bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu lub uszkodzenie ciała lub utrata życia, wymagające podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych i leczenia.**  Do takich przypadków należą np. : utrata przytomności; zaburzenia świadomości; drgawki, nagły, ostry ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, nasilona duszność, nagły ostry ból brzucha, uporczywe wymioty, gwałtownie postępujący poród, ostre i nasilone reakcje uczuleniowe (wysypka, duszność) . Żródło  NFZ  https://www.nfz-szczecin.pl/ncgch_stany_nagle_i_zagrozenie_zycia.htm

Niestety – ale noszenie maseczek „ochronnych” powoduje bardzo negatywne skutki zdrowotne u ludzi, które zostały opisane przez fundację w oparciu o Pracę Naukową (MDPI, Bazylea, Szwajcaria Opublikowano: 20 kwietnia 2021), które to skutki wypełniają kryteria „zagrożenia zdrowotnego”  opisane przez NFZ ale też kryteria Ochrony Zdrowia Publicznego.

W związku z powyższym oczekujemy, że Organy Państwowe i Samorządowe podejmą „działania ratownicze” w postaci:

 

  1. Informowanie społeczeństwa o zagrożeniach zdrowotnych związanych z noszeniem maseczek w postaci  stałych ogłoszeń w mediach – RTV, Gazety Internet.
  2. Wywieszenie w widocznych miejscach w urzędach, środkach Komunikacji Miejskiej itp. informacji dla pracowników urzędów i petentów (interesantów) o zakazie stosowania maseczek.

Te wszystkie czynności prosimy wykonać w trybie „pilnym”.
Founder and President of the Foundation’s
Management Board
Mariusz Najda

Categories: Bez kategorii

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.