Obniżenie cen Energii w Polsce – Klastry Energii

Published by on

Poniższa treść pochodzi z newsletter’a Fundacji Tesli (Mariusz Najda):

Maciej WituckiPrezydent Konfederacji Lewiatan

OFERTA WSPÓŁPRACY
Fundacja im. Nikoli Tesli z siedzibą w Białymstoku  od stycznia 2022r ruszyła z ogólnopolską „Akcją” obniżenia w Polsce cen energii elektrycznej do  5 groszy za kWh (0,05 PLN/1kWh) i wykorzystania tej energii na tzw. „potrzeby własne”.
Każdy w Polsce – dowolna firma… grupa firm, gmina, osoby fizyczna lub wspólnoty mieszkaniowe a także rolnicy będzie mogli postawić sobie Elektrownię Wodną żeby mieć swój tani prąd w cenie po ok. 0,05 zł za 1 kWh (pięć groszy za 1 kWh).
Pozwoli to dla właścicieli elektrowni na bardzo duże obniżenie kosztów życia i kosztów produkcji dla firm – niskie rachunki za prąd i ciepło. 
 
Właściciel Elektrowni – będzie mógł własny tani prąd wykorzystać do elektrycznego ogrzewania budynków co przyniesie ogromne oszczędności (ok. 95% kosztów ogrzewania) gdyż nie będzie musiał kupować drogiego opału (węgiel, gaz, olej opałowy, drewno) – przy całkowicie zerowej emisji do atmosfery rakotwórczych spalin i CO2 – co wpisuje się idealnie w zapisy Ustawy Anty-smogowej, a nadwyżki prądy będzie mógł sprzedawać do Sieci.  
 
Rynnowe Elektrownie Wodne –  dodatkowe zalety: 
 1. Nie wymagają piętrzenia wody w rzece i stawiania bardzo drogich zapór wodnych. Są wykonane w technologii lekkich konstrukcji stalowych a co za tym idzie są bardzo tanie, szybkie w budowie, wydajne i posiadają pozytywną opinię Ochrony Środowiska i Sanepidu. Zwrot kosztów inwestycji nastąpi po ok. 12 miesiącach.
 2. Można je stawiać na dowolnych rzekach w Polsce – nawet w miejscach „Natura 2000”. gdyż są bezpieczne dla flory i fauny rzecznej. Stosują wolnoobrotowe turbiny wodne w postaci Kół Wodnych Podsiębiernych  – Koło Młyńskie zanurzone w płynącej rzece. 
 3. W okresie letnim, w którym występuje mniejsze zapotrzebowanie na prąd i ogrzewanie budynków  – pojawią się nadwyżki prądu w elektrowni. Można te nadwyżki wykorzystać na potrzeby: 
 • Rolnictwa – nawadniania pól w okresie suszy. 
 • Żeglugi Śródlądowej – poprzez utrzymanie poziomu rzek na stałym średnim poziomie.
 • Przeciwpowodziowe – wyhamowanie fali powodziowej.
 • Rekreacji i Turystyki – przy każdej elektrowni może powstać Basen po to żeby w sezonie wakacyjno-urlopowym (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień ) mieszkańcy i turyści mogli zażywać kąpieli w czystej (przefiltrowanej) i ciepłej wodzie – podgrzanej własnym tanim prądem. 
 
TESLA ENERGIA zobowiązuje się do:
 • Pomocy w uzyskanie niezbędnych pozwoleń na postawienie Rynnowej Elektrowni Wodnej – pozwolenie na budowę oraz pozwolenie na wykorzystania rzeki do celów energetycznych itp.
 • Skosztorysowanie inwestycji (Elektrownia + Linie Kablowe) + wycena projektu
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania z funduszy krajowych lub unijnych – ok. 80% kosztów inwestycji. 
 • Wskazanie firm, które zajmą się stawianiem i budową Elektrowni na rzece a po przekazaniu do użytku elektrowni zajmą się konserwacją i naprawami elektrowni.
 
**Uwaga: Produkcja prądu na „potrzeby własne” z własnej elektrowni nie wymaga uzyskania koncesji w Urzędzie Regulacji Energetyki na produkcję, dystrybucję i sprzedaż prądu – jeżeli nie będziecie sprzedawali tego prądu dla innych odbiorców (sąsiadów). Ze sobą samym nie zawiera się umów ani nie wystawia się sobie faktur, a co za tym idzie nie jest to prowadzenie działalność gospodarcza w rozumieniu polskich przepisów.
* Nie opłaca się sprzedawać nadwyżek prądu do Państwowej Sieci Energetycznej – PGE kupuje prąd po 0,16 groszy brutto (ok. 14 groszy netto) za 1 kWh a sprzedaje dla odbiorców po 1,2 złote za 1 kWh + VAT + Koszty przesyłu. Lepiej nie kupować od nich żadnego prądu. 
Jeżeli Stowarzyszenie Lewiatan jest zainteresowane współpracą z fundacją prosimy o kontakt:
tel.  +48 690 612 530 lub 506 764 104  

Już jest strona internetowa Tesla-Energia – obniżenie cen energii w Polsce – Klastry Energii. Wysłałem też pierwsze oferty do Stowarzyszenia Lewiatan – mail poniżej. Trzeba też będzie zorganizować Ogólnopolską Konferencję Prasową w PAP i powiadomić wszystkie Gminy w Polsce.

** Fundacja Tesli /Tesla Energia – nie podejmie żadnej współpracy z firmami, które posiadającą chociaż minimalne udziały Skarbu Państwa (nie mylić ze spółkami z udziałem Samorządów) ani z Samorządami, w których Prezydentami Miast są działacze Prawa i Sprawiedliwości lub stanowią oni większość w Radach Miasta. Niech im Prezes J. Kaczyński, Prezydent A. Duda lub Premier M. Morawiecki dostarczają tani prąd, obniżają koszty ogrzewania budynków co raz droższym polskim węglem oraz likwidują smog w miastach, który się pojawia po jego spaleniu – chyba, że złożą swoje legitymacje partyjne. Jest to forma protestu Fundacji oraz bojkotu Antyspołecznej oraz Antyekologicznej polityki tej partii. 

**Inwestor (osoba prywatna, firma lub instytucja chcąca postawić Elektrownię Wodną) pokrywa koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia przedstawicieli fundacji związane z pomiarami rzeki pod kątem energetycznym (ok. 2 000 zł) oraz wszelkie koszty prawno-administracyjne związane z zawarciem umowy Spółki Celowej lub zawiązania „Klastra Energii” – notariusz + opinia prawna + koszty rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.


Founder and President of the Foundation’s
Management Board
Mariusz Najda

Categories: Bez kategorii

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.