Zaproszenie dla mediów – Konferencja Pszczyna

Published by on

Niezależność energetyczna od gazu i obniżenie cen energii i ciepła.

Zaproszenie dla mediów  
W dniu 12 czerwca 2022 (niedziela) w Pszczynie k. Bielsko-Białej o godzinie 12:00 odbędzie się Konferencja, której tematem będą Złoża Naturalne Polski oraz kwestie prawne związane z zawiązywaniem w Polsce tzw. Klastrów Energii (Ustawa OZE), które pozwolą na:
  1. Obniżenie w Polsce cen energii elektrycznej i ciepła  o 95%.
  2. Niezależność Energetyczna Polski od Gazu i Paliw Kopalnych.
Konferencja odbędzie się w Hotelu w Imperium (ul. Bielska 54  43-200 Pszczyna) w której będzie uczestniczył Mariusz Najda – Prezes Fundacji Tesli (Tesla Energia) z siedzibą w Białymstoku, który omówi w/w tematy.
Fundacja im. Nikoli Tesli (TESLA – ENERGIA) – od stycznia 2022r ruszyła z ogólnopolską „Akcją” obniżenia w Polsce cen energii elektrycznej do 5 groszy za kWh (0,05 PLN/1kWh) i wykorzystania tej energii na tzw. „potrzeby własne”. 
Każdy w Polsce – dowolna firma… grupa firm, gmina, osoby fizyczna lub wspólnoty mieszkaniowe a także rolnicy będzie mogli postawić sobie Elektrownię Wodną żeby mieć swój tani prąd. Zwrot kosztów inwestycji nastąpi po ok. 12 miesiącach. Pozwoli to dla właścicieli elektrowni na samowystarczalność i niezależność energetyczną (zwłaszcza od gazu) oraz na bardzo duże obniżenie kosztów życia i kosztów produkcji dla firm  bardzo niskie rachunki za prąd i ciepło. 
 
Właściciel Elektrowni – będzie mógł własny tani prąd wykorzystać do elektrycznego ogrzewania budynków co nie tylko ochroni lasy przed wycinką do potrzeb opałowych ale przyniesie ogromne oszczędności (ok. 95% kosztów ogrzewania) gdyż nie będzie musiał kupować drogiego opału (węgiel, gaz, olej opałowy, drewno) – przy całkowicie zerowej emisji do atmosfery rakotwórczych spalin i CO2 – co wpisuje się idealnie w kwestie Ekologii takie jak Ochrona Środowiska i Czystości Powietrza – Ustawa Anty-smogowa i Ustawa Prawo ochrony środowiska. 
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Załącznikach (Oferta dla Samorządów) oraz na stronie Tesla Energia pod adresem  http://tesla-energia.manifo.com/klastry
Wszelkie pytania związane z konferencją oraz kwestie udziału mediów w konferencji prosimy kierować i uzgadniać  z Koordynatorem Konferencji – panią  Elżbietą Janosz
kontakttel. 501 582 611;
Categories: Bez kategorii

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.